Jesienne sadzenie drzew i krzewów owocowych – ostatni moment! 0
Jesienne sadzenie drzew i krzewów owocowych – ostatni moment!

Jesień to moment, gdy natura przywołuje nas do ogrodu między innymi po to, aby posadzić drzewa i krzewy owocowe.

Poznaj same zalety!

  • Korzystne warunki klimatyczne sprawiają, że rośliny mają szansę dobrze się ukorzenić przed nadejściem mrozów.
  • W tym okresie z reguły występują duże opady deszczu, co pozwoli na dobre nawodnienie.
  • W okresie jesieni oferta drzew i krzewów owocowych w różnych punktach sprzedaży jest zdecydowanie najbogatsza.
  • Są dostępne w sprzedaży sadzonki z odkrytym korzeniem, a to o wiele bardziej budżetowa opcja, niż zakup roślin w doniczkach

Warto mieć na uwadze, że jesień cechuje się niestabilną pogodą, więc unikaj sadzenia roślin, które są wrażliwe na działanie niskich temperatur (np. brzoskwinie, wiśnie) – lepiej przełożyć to na wiosnę.

Teraz skupmy się na tych co nadają się do tego idealnie:

Jabłonie (to najlepszy czas na sadzenie jabłoni; odmiany bardzo odporne na mróz to m.in. Antonówka, Papierówka, Lobo)

Wiśnie (sadzonki szybko się ukorzeniają i szybko rozpoczynają wegetację; dużą popularność zyskały takie odmiany, jak Łutówka, Kelleris, Nana)

Śliwy (warto je dodatkowo ochronić np. poprzez kopczykowanie, gdyż bardzo niskie temperatury np. -30 stopni Celsjusza mogą uszkodzić sadzonki; powszechne odmiany to Wegierki, Diana, Opal)

Porzeczki (odmiany, np. Rovada, Tisel, Losan)

Agrest (dobrze znosi mrozy oraz jest stosunkowo odporny na choroby; dużym zainteresowaniem cieszą się odmiany bezkolcowe, do których należą Spin Free, Seviernyj Kapitan)

Borówki (krzew bardzo wrażliwy na suszę, jak i na zalanie; chętnie wybierane odmiany to Bluecrop, Duke, Nelson)

Maliny (najczęściej kupowane są Malina Polka, Malina Bristol, Laszka)

Świdośliwa (polecana do sadzenia w ogródkach przydomowych; cechuje się dużą mrozoodpornością i niskimi wymaganiami glebowymi; najpopularniejsze odmiany to Smoky, Thiessen i Martin)

Najlepszym czasem do sadzenia jest okres od początku października do wystąpienia pierwszych przymrozków – rośliny powinny znajdować się w stanie bezlistnym, tj. być wstawione do podłoża po opadnięciu liści. Warto przed posadzeniem odpowiednio przekopać ziemię i pozbyć się z niej wszelakich chwastów. Wykopany dołek powinien być na tyle duży, aby korzenie rośliny mogły być tam swobodnie rozłożone. Pamiętaj też o zadbaniu o odpowiednie pH gleby i prawidłową jej strukturę.

Jak to zrobić? Naturalnie z Biology for Garden!

W naszej ofercie znajdziesz linię produktów dedykowaną drzewom owocowym, a także warzywom. Świetnymi pomocnikami przy jesiennych nasadzeniach są preparaty mikrobiologiczne:

„Warzywa i owoce – żyzna gleba”: głównym celem jest przywrócenie lub utrzymanie równowagi mikrobiologicznej gleby. Preparat ten przyspiesza rozkład w glebie substancji organicznych pochodzących z roślin oraz z nawozów, co skutkuje użyźnieniem gleby. Aplikacja mikroorganizmów, które znajdują się w produktach Biology for Garden, poprawia parametry podłoża. Najważniejsze z nici to przywrócenie lub utrzymanie najbardziej pożądanej struktury gruzełkowatej gleby. Ponadto preparat reguluje stosunki wodni-powietrzne, co ogranicza gnicie korzeni.

„Warzywa i owoce – biologiczny ukorzeniacz”: stymuluje on kiełkowanie i zdrowy wzrost siewek oraz sadzonek warzyw i owoców w początkowych fazach rozwojowych. Co więcej, wpływa na efektywne pobieranie składników pokarmowych przez słabo rozwinięte jeszcze korzenie młodych roślin. Niweluje też stres roślin wynikający ze znalezienia się w nowym podłożu.

Sięgnij po mikrobiologiczne preparaty do ogrodu, które są przyjazne dla ludzi, zwierząt i środowiska. Dzięki nim zasadzisz wspaniałe rośliny owocowe i w przyszłości będziesz cieszyć się zdrowymi plonami, które będą wolne od chemii! Dzięki Biology for Garden masz pełną kontrolę nad zdrowiem swojego ogrodu!

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl