Ogród warzywny - naturalnie z Biology for Garden 0
Ogród warzywny - naturalnie z Biology for Garden

Jeszcze do niedawna ogród przydomowy pełnił funkcję głównie ozdobną i rekreacyjną. Jednak coraz częściej w naszych ogrodach - obok tradycyjnego trawnika czy  iglaków - pojawiają się grządki z warzywami i ziołami. Wynika to ze wzrostu świadomości zdrowego odżywiania, chcemy wiedzieć, co mamy na talerzu. Własnoręcznie zasiane warzywa możemy uprawiać w ekologiczny sposób, ograniczając lub całkowicie eliminując stosowanie pestycydów. Równie ważne są aspekty ekonomiczne. W tym roku, ze względu na bardzo wysokie ceny warzyw, wielu z nas zdecydowało się na produkcję własnej rozsady.

 

Rozsada – co to takiego?

Rozsada – tak nazywamy proces wysiewania nasion i uprawy młodych siewek przed wysadzenie ich w miejsce docelowe. Zabieg ten jest niesie za sobą wiele korzyści – chroni rośliny przed patogenami oraz niskimi temperaturami, przyspiesza wegetacji i późniejsze zbiory. Jak w bezpieczny sposób zapewnić zdrowy wzrost siewek ?

 

Tylko z  Biologicznym Ukorzeniaczem.  Ten innowacyjny preparat stymuluje kiełkowanie oraz wzrost

wzrost siewek i sadzonek warzyw i owoców w początkowych fazach rozwojowych.
Zawarte w preparacie mikroorganizmy bezpośrednio wspomagają wzrost roślin m.in. przez syntezę fitohormonów (grupa związków organicznych należących do regulatorów wzrostu i rozwoju roślin) stymulujących rozwój systemu korzeniowego i części nadziemnych. Wpływają również na efektywność pobierania składników pokarmowych (azot, fosfor, żelazo) przez słabo jeszcze rozwinięte korzenie młodych roślin. Polecany jest w celu zredukowania stresu młodych roślin po pikowaniu sadzonek.

EFEKTY STOSOWANIA:

  • zapewnia lepsze i równomierne wschody nasion
  • zwiększa wigor siewek
  • stymuluje ukorzenianie siewek
  • pobudza wzrost roślin
  • poprawia odżywienie roślin
  • poprawia odporność siewek
  • redukuje stres sadzonek po pikowaniu

 

20 G (10 x 2 g) wystarcza na 100 m2 (saszetka 2 g w 5 l wody)

 

Pikowanie

 

Biologiczny ukorzeniacz sprawdzi sie również na etapie pikowania rozsady. Pikowanie warzyw to nic innego jak przesadzanie sadzonek do większych doniczek, aby zapewnić każdej roślinie wystarczającą przestrzeń do wzrostu wegetatywnego oraz rozwoju silnych korzeni. Preparat możemy zastosować również przy wysadzaniu gotowych sadzonek do gruntu.

 

Wysiew nasion bezpośrednio do gruntu

 

Możemy również pominąć etap produkcji rozsady i wysiewać nasiona warzyw bezpośrednio do gruntu.  Jednak warunki wczesną wiosną mogą być jeszcze niesprzyjające kiełkowaniu nasion ( długo utrzymująca się niska temperatura, przymrozki po skiełkowaniu nasion,  nieodpowiednia wilgotność podłoża). Te negatywne oddziaływanie jesteśmy w stanie załagodzić stosując Biologiczny Ukorzeniacz. Po wysiewie wystarczy podlać warzywną kwaterę rozcieńczonym roztworem.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl