Stwórz swój ekologiczny ogród przydomowy! 0
Stwórz swój ekologiczny ogród przydomowy!

Oto kilka kroków, które pomogą ci w stworzeniu swojego ekologicznego ogrodu marzeń:

  •  Sadź rośliny, które są przyjazne dla zwierząt, np. rośliny miododajne i przyciągające pszczoły (wybierz takie rośliny, które będą jednocześnie schronieniem i pokarmem dla zwierząt. Świetnie sprawdzą się tu drzewa owocowe, rośliny miododajne. Dzięki temu przyciągniesz pożyteczne owady, które z kolei będą skutecznie radzić sobie ze szkodnikami). Znaczna część zwierząt to twoi zdecydowani sprzymierzeńcy w ogrodzie, np. jeże, ptaki, np. jerzyk, który jest w stanie zjadać dużą ilość komarów i innych owadów.
  • Zadbaj o bioróżnorodność poprzez tworzenie budek dla owadów lub domków dla motyli. Owady takie, jak biedronki czy tez bzygi są dobre dla utrzymania prawidłowo działającego ekosystemu twojego ogrodu. Zadbaj tez o ptaki poprzez budowanie im karmników.
  • Sadź rośliny w zgodzie z ich odpowiednim siedliskiem (dzięki temu unikniesz częstych chorób roślin i staną się one dla ciebie zdecydowanie mniej wymagające, ponieważ będą rosły naturalnie, zdrowo i obficie w swoim pożądanym środowisku. Pozwoli ci to zminimalizować używanie jakichkolwiek nawozów). Rośliny będą rozwijały się najlepiej wtedy, gdy zadbasz o spełnienia ich podstawowych potrzeb. Najważniejsze dla roślin jest stanowisko, dostęp do światła, rodzaj gleby i jej struktura, odpowiednia dawka składników pokarmowych oraz odpowiednie pobieranie wody.
  •  Pozostań przy glebie, która ukształtowała się na danym terenie, ponieważ będzie ona dobrym miejscem do upraw. Zwożenie gleby z innego miejsca może zaburzyć jej równowagę, co z kolei niekorzystnie wpłynie na rozwój roślin.
  • Oszczędzaj wodę np. poprzez gromadzenie deszczówki, która potem z powodzeniem możesz wykorzystać do podlewania roślin.
  •  Korzystaj z kompostowania i przetwarzaj np. skoszoną trawę lub opadłe liście podczas jesieni na naturalny nawóz.
  • Rozważ postawienie szklarni, w której bez trudu otrzymasz zdrowe warzywa.
  •  Ekologiczne ogrodzenie – ogrodź się naturalnym żywopłotem, który będzie świetną izolacją i ochroną przed np. zimnem. Cisy, tuje, Grab pospolity to przykłady roślin, które świetnie się do tego nadają.

Posiadanie takiego ogrodu jest najlepszą metodą na to, aby cieszyć się zdrowa żywnością i naturalnymi roślinami. Istotą jest życie w zgodzie z naturą. W dzisiejszym świecie świadomość dbałości o środowisko jest coraz większa. Nasze biopreparaty Biology For Garden idą z duchem czasu i są kluczem do rozwiązania najczęściej pojawiających się problemów związanych z ochroną i pielęgnacją roślin, ponieważ są kompatybilne z nimi, nie wywołują stresu fizjologicznego i działają naturalnie. Jak to się dzieje? W preparatach znajdują się pożyteczne szczepy bakterii, m.in. z rodzaju Azotobacter, Arthrobacter, które pozytywnie wpływają na rozwój roślin. Bakterie są tak dobrane, aby jak najskuteczniej pielęgnować rośliny i zapobiegać ich problemom. Oprócz tego mikroorganizmy zawarte w preparatach Biology For Garden tworzą barierę dla szkodników, ale nie eliminują pożytecznych organizmów, tak więc nie zakłócają równowagi ekosystemu. Nasze produkty dbają nie tylko o rośliny, ale także o ich podłoże. Bakterie sprawiają, że gleba staje się gruzełkowata i dobrze napowietrzona, co zapewnia łatwiejsze funkcjonowanie zieleni. Produkty są bezpieczne dla pszczół, ludzi i środowiska, działają kompleksowo, a systematyczne ich stosowanie daje najlepsze rezultaty.

Niech stworzenie ekologicznego ogrodu będzie twoim noworocznym postanowieniem, a w wytrwaniu w nim z pewnością pomogą produkty Biology For Garden. Czas na pozytywną zmianę i krok w kierunku ekologii i otwartości na potęgę mikrobiologii.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl