Warzywa i owoce - żyzna gleba 20G
towar niedostępny
Opis
Żyzna gleba, czyli jaka?
Żyzność gleby to nic innego jak jej zdolność do zapewniania roślinom optymalnych warunków do rozwoju. Głównie kryje się za tym zasobność w składniki pokarmowe i wodę, ale w rzeczywistości temat jest znacznie szerszy. Żyzna gleba ma strukturę gruzełkowatą, dobre stosunki wodno-powietrze (co ogranicza gnicie korzeni i osłabienie mrozoodporności) i dużą aktywność mikrobiologiczną. Każdy z tym aspektów można, zwiększyć korzystając z preparatu mikrobiologicznego „Warzywa i owoce – Żyzna gleba” zawierającego pożyteczne szczepy bakterii.
Jakie są główne efekty stosowania preparatu ŻYZNA GLEBA?
Przywrócenie równowagi biologicznej gleby
Podłoże nie jest martwym tworem – to przede wszystkim środowisko życia dla niezliczonej ilości mikroorganizmów, od grzybów po bakterie. Wiele z nich pełni pożyteczną rolę przyśpieszając produkcję próchnicy i stwarzając przyjazne warunki dla zieleni. Niestety na skutek różnych działań, w tym stosowania chemii czy nadmiernej aplikacji nawozów mineralnych, populacja pożytecznych mikro-stworzeń maleje. Takie miejsca są szybko zasiedlane, niekoniecznie przez gatunki przyjazne, a m.in. przez patogeny. Dlatego kluczem do sukcesu ogrodnika jest utrzymanie równowagi mikrobiologicznej gleby.
Poprawa ogólnych parametrów podłoża
Aplikacja mikroorganizmów poprawia różnorodne parametry podłoża. Najważniejsze z nich to przywracanie podłożu struktury gruzełkowatej (najkorzystniejsza dla roślin). Ponadto reguluje stosunki wodno-powietrzne, co w praktyce ogranicza gnicie korzeni, a także nadmierne wysychanie. Oprócz tego zwiększa się zasobność gleby (podłoże dłużej utrzymuje składniki pokarmowe, wolniej dochodzi do wymywania). Zwiększa sorpcyjność roślin (czyli zdolność pobierania). Ogranicza się negatywne skutki intensywnej uprawy.
Ograniczenie czynników stresotwórczych
Rośliny często są narażone na stres powodowany przez niekorzystne czynniki zewnętrzne. Do przyczyn należy m.in. niedobór wody, mróz, żerowanie szkodników i infekcje patogenami. „Warzywa i owoce – Żyzna gleba” przeciwdziałają stresowi. Z jeden strony zmniejszają podatność roślin na stres, z drugiej niwelują niektóre czynniki stresotwórcze, np. susze powstałe na skutek słabych parametrów podłoża. Jednocześnie dzięki nim w strefie korzeniowej tworzy się bariera mikrobiologiczna, która ogranicza dostęp dla patogenów. Stymulują rozwój roślin i zabezpieczają je przed problemami uprawowymi. Chronią glebę i zapobiegają erozji.
Kiedy i jak stosować preparat mikrobiologiczny dla owoców i warzyw?
Preparat stosuje się profilaktycznie. U warzyw aplikuje się go po wysiewie nasion lub posadzeniu rozsady. W przypadku drzew, krzewów i krzewinek owocowych odpowiednim terminem jest początek wegetacji. Prace ponawia się po 2-4 tygodniach aż do zbiorów.
W opakowaniu znajduje się praktyczna miarka do odmierzania preparatu.
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.